قسمت سوم - آغاز فعالیت هنری

 طبقه بندی: بیوگرافی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ELVIS

                Is              

       Shining     

 

          

 

 

(سال 1954) الویس و شروع فعالیت جدی در زمینه موسیقی.

 

 

این سال برای الویس سال بسیار سرنوشت سازی بود.او که بتازگی از دبیرستان فارق التحصیل شده بود همچنان برای تامین مخارج خانواده سخت کار میکرد.

 

در آن زمان الویس ظاهری بسیار متفاوت برای خود ایجاد کرده بود. موهای بلند- خط ریش متفاوت با مدل مرسوم آن زمان- و لباسهایی متفاوت .او مصمم بود آن چیزی باشد که خودش میخواهد. و البته با متفاوت پوشیدن لباس شخصیت متفاوت خود را نیز نشان می داد.

 

الویس همیشه مواظب رفتار اجتماعی و رعایت ادب در حضور دیگران بود.او بخاطر علاقه  مخصوصی که به مادرش داشت تمام وقتش را صرف او میکرد.

 

در کریسمس همان سال در مسابقه ای آهنگ مورد علاقه اشرا اجرا کرد. او تنها کسی بود که در این مسابقه دو بار جایزه گرفت.  واین باعث شد که اعتماد به نفسش به نحو چشمگیری افزایش پیدا کند.

 

 

سپس  در جشنواره ای شرکت کرد که در آن آماتورها به مسابقه آواز خوانی میپرداختند.  و در آن مسابقه برنده گیتارشد.

 

 

او مصمم بود بر فقری که با آن بزرگ شده بود غلبه کند. در تابستان 1954  الویس تصمیم گرفت به مناسبت تولد مادرش آهنگی را اجرا و به مادرش هدیه کند.

 


 

 

او به کمپانی SUN RECORDS   رفت.جایی که استدیوهایش خدمات بسیار با ارزشی را به او ارائه نمود . الویس در این استدیو آهنگ MY HAPPYNESS  _(خوشبختی من )_ را برای مادرش ضبط کرد.، ماریون کیسکر، مدیر استدیو متوجه نا متعارف بودن الویس و ازطرفی دیگر سبک بخصوص صدای او شد و مدیر کمپانی، سم فیلیپس، را از توانایی و نبوغ او مطلع ساخت.

 


 

سم فیلیپس چیزی را که مدتها رویای کشف آن را داشت در الویس دید......

 

          

 

ROCK & ROLL

Is

 

BORN

 

                      

 

 

روز 5 جولای 1954 در تاریخ موسیقی جهان روزی فراموش نشدنی است. در این روز راک اند رول پا به عرصه وجود نهاد و موسیقی جهان  تحولی عظیم پیدا کرد....

 


 

 

 

نخستین صفحه الویس در کمپانی SUN RECORDS  با آهنگTHAT’S ALL RIGHT MAMA  در 20000 کپیارائه گردید.روی دوم صفحه هم آهنگ زیبای ، (ماه غمگین کنتاکی)،BLUE MOON OF KENTUCKY بود.

 

 

این صفحه با استقبال بینظیری از طرف مردم روبرو شد و به فروش استثنائی دست یافت.

 استعداد و نبوغ الویس بیش از پیش  مدیران کمپانی  را شگفت زده کرد. و از طرفی در دنیای موسیقی خبر ایجاد سبک جدیدی داد  بنام : ROCK & ROLL

 

 

 

امروزه این سبک در سراسر جهان طرفداران بیشماری دارد . خوانندگان زیادی از آن تقلید میکنند و همگی  خود را مدیون  الویس پریسلی ، سلطان راک اند رول می دانند.

 

 

 

 

 

 

  -------------------------------------------------------------


صفحه بیوگرافی

/ 18 نظر / 83 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نيما

سلام دوست گلم ... ممنون واقعا که بهم سر زدی و بنده نوازی کردی ... همين الان آپ شدم .. خوشحال ميشم بهم سر بزنی عزيز و منو با حرفات انرژی بدی.... فدات ... (عروسک) نيما ......يا حق

Sani

سلام/ممنون از اينکه سر زدی/مطلب خيلی جالبی بود/وبلاگت روز به روز بهتر می شه/هر وقت آپ کردی خبرم کن/ممنون/بای

alone

سلام.اپ کردم خوشحال می شم بيای

فرامرز

ميگما اگر ناراحت نشی میخاسم بدونم اسمت چیه و کجا زندگی میکنی

hossein

سلام به ما هم سر بزن

do00ony

سلام وبلاگ جالبی داری به ما هم سربزن

محمد

سلام . وب جالبی داريد سرگزشت زيبايی بود لذت بردم خوبو خوش باشی خشحال ميشم نظر شمارو در باره وب خودم بدونم ممنون محمد ، بريتنی

تسليم عشق

سلام خيلی وقت بود قسمت نظر خواهی وببلاگت غير فعال بود ؟خوب چطوری؟خوبيد؟خوشيد؟ پيشاپيش سال نو رو خدمت شما و خانوادتون تبريک ميگم و اميدوارم که سال پر از شادی و موفقيت و پيروزی برات باشه..منو هنوز يادت هست؟

تسليم عشق

راستی در مورد مرگ الويس هنوز شکهايی وجود داره ..من جايی خوندم ۲ سال بعد از مرگش در حموم خونش يه نفر رو با اسم مستعار الويس تو مرز ارژانتين ديدند و اين که اون جسد واقعا متعلغ به الويس بود هنوز معلوم نيست چون اون جسد با بدن و هيکل الويس خيلی فرق داش؟از همسرش عکسی داری؟در اين مورد چيزی ميدونی؟

تسليم عشق

هوا هوای بهار است و باده باده ناب به خنده خنده بنوشیم و جرعه جرعه شراب در این پیاله ندانم چه ریختی پیداست که خوش به جان هم افتاده اند آتش و آب فرشته روی من ای آفتاب صبح بهار مرا به جامی از این آب آتشین دریاب به جام هستی ما ای شراب عشق بجوش به بزم ساده ما ای چراغ ماه بتاب گل امید من امشب شکفته در بر من بیا و یک نفس ای چشم سرنوشت بخواب مگر نه خک ره این خرابه باید شد بیا که کام بگیریم از این جهان خراب