الویس در سالهای تحصیل

طبقه بندی: مقالات

 

 

 

 

الویس پریسلی بزرگترین خواننده راک اند رول قرن بیستم در دوران تحصیل در مدرسه بسیار پسر خجالتی بود.هنگامیکه آنها از شهر تپولو میسیسیپی به ممفیس تنسی نقل مکان کردند مدت زیادی طول کشید تا الویس خود را با محیط جدید وقف دهد.

 


پدرش ورنون پریسلی در اینباره میگوید:

 

 

 

 


در آن سالها الویس از این میترسید که بچه ها در مدرسه به اوبخندند.....

 

پسری که همیشه با خودش آوازهای دلنشین را زمزمه میکرد هنگامی که احساس میکرد کسی صدای او را شنیده صدای خود را قطع کرده و از خواندن امتناع میورزید.

 


یکی از همکلاسیهایش به نام مونا رابورن درباره الویس در دوران دبیرستان میگوید:

 

 

 

همیشه از الویس متعجب بودم.او بسیار پسردوستداشتنی بود اما با بقیه بچه ها خیلی تفاوت داشت.معمولا بلیز و شلوار مشگی میپوشید و تصور من این است که با این کار میخواست نشان دهد که بزرگ شده است.در آن زمان که موهای همه بچه ها بسیار کوتاه بود او موهای خود را بلند میکرد.همیشه گیتارش همراهش بود.یکبار پس از اصرارهای زیاد ما راضی شد که برای ما آواز بخواند ولی هنوز شروع نکرده بود که زنگ خورد و ما مجبور شدیم مدرسه را ترک کنیم.

 

 

روزی الویس دوستانش را به خانه دعوت کرد تا درخواستهای مکرر آنها را اجابت کرده و برای آنها آواز خوانده و گیتار بنوازد.ولی نکته جالب اینجاست که او به قدری خجالتی بود که موقع اجراء چراغها را خاموش کرد تا دوستانش او را در حین خواندن و نواختن نبینند!

 

 


خانم الینور ریچموند معاون دبیرستان میگوید:

 

 

 

الویس بسیار پسر خجالتی - مودب و بخشنده ای بود و تمام اولیاء مدرسه از ایمان خیلی قوی او آگاه بودند.

  

و مدیر مدرسه تام ببریندلی نیز در اینباره میگوید:

 

 


به خوبی به یاد دارم که الویس هیچگاه بخاطر بی انظباطی و یا تنبیه به دفتر مدرسه فرا خوانده نشد. او همیشه تکالیف خود را به نحو احسن انجام میداد.

 


جرج کلاین دوست صمیمی الویس در دوران مدرسه و ناشر مجله تحصیل  میگوید:

 

 

 

الویس بسیار روح لطیف و درک بسیار بالایی داشت و مدت زیادی طول کشید که من /بعد از کلاس دهم /توانستم اندکی او را درک کنم.من معتقدم با اینکه او فقط یک دانش آموز بود ولی  از معلمان مدرسه هم بیشتر آگاهی داشت.


 

 


خانم میلدر معلم خصوصی الویس که در واقع یکی از دوستان مخصوص الویس در دوران مدرسه محسوب میشود نیز در اینمورد عقیده دارد:

 

 

 

من میدانم که تمام بچه های کلاس همین احساس جرج را در مورد الویس داشتند.

 


و نیز خاطره ای از الویس تعریف میکند:

 

 

 

 

به یاد دارم  که الویس در سالهای پایان دبیرستان چه خوش درخشید. برای یکی از مراسم قرار بود نمایشی موزیکال را روی صحنه ببریم و این در حالی بود که وقتی برای تمرین نداشتیم.من به بچه ها گفتم از میان شما چه کسی میتواند بدون تمرین کار موسیقی نمایش را انجام دهد؟در این هنگام چهره الویس درخشید و این کار را قبول کرد و مورد تشویق بسیار انجمن مدرسه قرار گرفت.

 

الویس در کریسمس 1955 موفق به کسب مدرک دیپلم شده و از دبیرستان فارق التحصیل شد.ولی همیشه در ذهن و قلب اهالی مدرسه باقی ماند.پسری که برای آنها مظهر مهربانی صداقت و وظیفه شناسی بود.

 

 

Farewell, royall high school  

 

خدا حافظ دبیرستان با شکوه

 

We'llremember you

 

ما تو را به خاطر خواهیم سپرد

 

 

Dear alma mater

 

آموزشگاه عزیز

 

We'll steadfasi,loyal and true

 

ما ثابت قدم –صادق و با وفاییم

 

As we goonward

 

در حالیکه به پیش میرویم

 

In the live we lead

 

در زندگیهایی که پیش رو داریم

 

Your light will guide us

 

نور تو راهنمایمان خواهد بود

 

Your motto is our creed

 

شعار تو در مرام ما جای دارد

 

We will look back fondly

 

ما با اشتیاق به گذشته مینگریم

 

At your ivy wall

 

به دیوار های پوشیده از پیچک تو

 

Farewell royal highschool

 

خدا حافظ دبیرستان با شکوه

 

We'll remember you

 

ما تو را به خاطر خواهیم سپرد

 

 

منبع:

http://www.elvispresleynews.com

 

صفحه مقاله ها

/ 85 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس جکسون

سلام به آبجی خوب خودم.................. وبلاگم به روز شد......حتمآ بيا و بخون ونظر بده............ عنوانش هست فرق طرفدارهای مايکل با طرفدارهای ديگر خواننده ها................... bye bye bye

ققنوس

از عشق سخن گفتن و از عشق شنيدن / با مردم عاشق تو ندانی که چه عشق است...

شاهین

ژیلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دی وی دی من یادت نره.من مردم از بی الویسی.چرا میل نمیزنی؟الو الو صدا میاد؟؟!

سعید

ژیلا جونم بدو بیا که آپ کردم ..... جالبه ......

محدثه

سلااااااااااااااام خوبی؟ ژيلا فدات شم اليه بدو بيا اپما دوستت دارم فدای تو سلام اقاتونم برسونيد مواظب خودتم باش فعلن خانومم

حسن

سلام ژيلا خانوم.ببخشيد که يه مدت بهت سر نزدم.اخه خيلی گير بودم...راستی من آپم...

hooshyar

سلام دوست عزيزم الويس دوباره خبرم کن برای مسابقه بييام.موفق و شاد باشی دوست عزيز

reza

به دیدارم بیا...در این تنهایی تنها و تاریک، خدا مانند...دلم تنگ است... بیا ای روشنی،ای روشن تر از لبخند... شبم را روز کن سر پوش سیاهی ها... دلم تنگ است...بیا بنگر،چه غمگین وغریبانه... در این ایوان سر پوشیده واین تالاب مالامال... دلی خوش کرده ام با این پرستوها و ماهی ها... و این نیلو فر آبی و این تالاب مهتابی ... شب افتاده است ومن تنها و تاریکم... و در ایوان تالاب من ، دیریست ... در خوابند...پرستوها و ماهی ها و آن نیلوفر آبی... بیا ای مهربان من... بیا ای یاد تنهایی... !

حسام

با سلام ودرود ممنون از حضور آفتابيتان اگه الويس پريسلی بدونه که شما اينقدر دوستش دارين ميميره براتون خوب البته شما از اين آقا برای خودتان بتی ساخته ا يد به نظر من شايد اين افراد در هنر وعلم توانا باشند ولی در کل انسانهای بزرگی نيستند که الگو از انها بر داشت اميدوارم منظورم را بفهميد راستی ما همیشه باید سعی کنم خودمان الگو برای دیگران باشیم راستی دختر الويس زن قبلی مايکل جکسون بوده

حسام

راستی يادم رفت سفر خوشی را برايتان ارزو دارم سبزو سيال خنده ار لبانتان محو نشود ژيلا جان وممنواز اينکه قدمهای سبزتان را بر کلبه درويشی ام احساس کردم