معرفی سبکهای موسیقی الویس - ریتم اند بلوز

ادامه مطلب:

 

 

بلوز گونه موسیقی سازی و آوازی است که ریشه در آوازهای مذهبی و آوازهای کار و فریادها و همخوانی‌های سیاهان آمریکا دارد و اصل آن به فرهنگ و موسیقی غرب آفریقا می‌رسد.علت اینکه این سبک به بلوز معروف شد این بود که پیشگامان این سبک ( برده‌های سیاه) با غم این موسیقی را اجرا می‌کردند و Blue در زبان انگلیسی به معنای غم نیز می‌باشد، برخی از صاحبان نظر بر این نکته اعتقاد دارند که نحوه شیوع این سبک در آمریکا بر میگردد به زمان برده داری و مزارع پنبه در کشور آمریکا که در آن دوره برده‌های آفریقای در هنگام کار در مزارع با خواندن شعرهایی بعضاً ریتمیک و موزون به همراه پاسخ و تکرار توسط دیگر کارگران اقدام به ایجاد شوق و نظم در کار برداشت می نمودند.

موسیقی ریتم اند بلوز درواقع اضافه کردن ریتم به این آهنگهای غمگین است.

برخی از موسیقی شناسان برای این سبک موسیقی تعریف ساده ای ارائه میکنند : "توالی آکوردهای I، IV و V در یک قالب 12 تایی که معمولا ریتم 4/4 دارد و از گام خاصی به نام Blues Scale استفاده میکند." باید اضافه کرد که گونه های متفاوتی از این گام وجود دارد و نوع متداول آن معمولآ یک گام پنتاتونیک است که در آن نتهای معروف به Blue notes وجود دارد.

شهر ممفیس زادگاه موسیقی سبک "بلوز" است.

 

 

چند نمونه از آهنگهای ریتم اند بلوز الویس عبارتند از :

برای شنیدن و دانلود روی نام هر کدام کلیک کنید

 

Big Boss Man

U.S. Male

A Mess Of Blues

Guitar Man

When It Rains It Really Pours

Mean Woman Blues

 

 ________________________________

 

صفحه موسیقی شناسی

 / 15 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
alireza

mishe amoozeshe nahve dorost kardane modele mu elvis bazrin ma ham mohamun mese un konim?merc

alireza

khob hitler shekan ndaram vagarna site how to make hair elvis ziade age mishe bezarin baghie ham estefade konan mamnun misham.moham bolande mishe rahat daresh biaram.hamun reza kianianam mahze shenakht

فاطیما

خیلی شبیه راک اند روله.اما تفاوتشون اینکه راک اند رول غمگین میخونه اما اهنگش شاده.ولی اهنگهای ریتم اند بلوزی که من تاحالا شنیدم همش همراه بااهنگش غمگینه.

فاطیما

راستی توجه کردین.همه ی اهنگخایی که بوجود اومده.منشاشون این سیاه ها وافریقایی های بیچاره بودن.

فاطیما

راستی علیرضامن 2و3بار درست کردم.اماباید یک عالمه روغن بزنی تا موهات به همون حالت وایسته.من میتوم درست کنم. این مدل مو که به مدل موی الویسی معروفه.خواننده وبازیگرانی این مدل مو رو تقلید کردن.مثل دیدوید بکام/برونو مارس/ادام لامبرت.... راستی موهات اگه لخت باشه خیلی سخت تر درست میشه.

فاطیما

ممنون علیرضا از کلیپ.

فاطیما

ممنو از عکس.

آیدین

من موهامو بلدم الویسی درست کنم. هر کس میخواد شاگرد میپذیریم[نیشخند]

آیدین

من عاشق baby گفتنشم. شده تکیه کلام خودم!

آیدین

منم موافقم این دو تا سبک خیلی به هم شبیهن من که نمیتونم تشخیص بدم[متفکر]